Thai Masaj

Tayland masajı olarak da bilinen bu masaj tekniği Tayland’ın çok eskiye dayalı geleneksel şifa yöntemleri arasında yerini almaktadır. Çin tıp anlayışında ve Hint yogasında temel yapı taşı olarak bilinen Thai masajı Uzakdoğu felsefesinin bilgileri ışığında kişilere uygulanmaktadır.

İnsan sağlığı üzerinde hem zihinsel hem de fiziksel gevşeme ve esneme sağlayan masaj tekniği kişinin bedensel olarak esnemesini ve iyileştirilmesini sağlamaktadır. Özellikle masa başı ve hareketsiz çalışma ortamlarında çalışanlar için birebir olabilecek bu masaj tekniği ile vücudunuzun esnediğini ve dinamik bir yapıya kavuştuğunu hissedeceksiniz. Teknik açıdan vücudunuzun enerji kanallarının açılmasını sağlayan bu masaj tekniği eklemlerinize hareketlilik kazandırmaktadır. Çok aktif olmasa da yoga hareketleri de masaj esnasında kişinin uygulaması sağlanabilmektedir. Baskı ve germe hareketlerinin uygulandığı thai masaj tekniğinde çıplak olmanızı gerektirecek herhangi bir uygulama yapılmamakla birlikte profesyonel anlamda bir masaj salonuna gittiğinizde bu tekniğe uygun kıyafetleri de giyerek esnekliğinizi daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

 

 

 

Geniş ve yarı giyinik kıyafet içerisinde deneyimli masörlerin çeşitli esneme, germe, çekme ve baskı hareketleri uygulanma esnasında hafif canınızı acıtsa da bu durum ciddi derecede hareketsizliğinizden kaynaklanmaktadır. Masaj sonrası rahatlama ve esneme hissedeceğiniz bir yöntem olan bu terapide vücudunuzun enerji hatlarına da yumuşak baskı yöntemleri uygulanmaktadır. Bu masajda eller ve ayaklar vücudun enerji akımını hızlandıran yer arasında görülür ve uzman masörler tarafından belirli noktalara baskı uygulanır. Yarı sert zemin üzerinde yapılan bu masaj tekniğinde masörler bazı esneme hareketlerini müşterilerine göstererek yapmaklarını istemektedir. Caddebostan Masaj Salonu ve Altıyol Masaj Salonunda bu masaj tekniğiyle vücudunuzun esnekliğini arttırabilir ve esneyen vücudunuzla birlikte tüm negatif enerjiyi üzerinizden atabilirsiniz. Strese dayalı problemlerinizi ortadan kaldırabilecek olan bu masaj terapisi vücudunuzun enerji sistemi içerisinde enerji akışını da dengede tutmaktadır. Profesyonel masörlerden göreceğiniz tekniklerle doğru hareketleri uygulamanız iç organlarınızı da uyararak düzenli çalışmasına olanak sağlamaktadır. yukarıda da belirttiğimiz masaj salonlarında özellikle masa başı çalışanların uygulaması gereken masaj tekniği ile hayatınızda daha hareketli ve dinamik günler sizleri bekliyor olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir