Tedavi Amaçlı Medikal Masaj

Masaj ruhu rahatlatmak için en çok tercih edilen bir yöntemdir. Bunun yanı sıra aynı zamanda masajın bir tedavi olarak yardımcı olarak da kullanıldığını da belirtmek isteriz. Buna yardımcı tıp olarak da isim verebiliriz. Medikal masaj olarak tanımlanan bu masaj çeşidi özellikle fizik tedavi ve buna benzer kas sorunlarında yaşanan rahatsızlıklar için tercih edilen ve oldukça etkili olan bir masaj çeşididir.

Medikal masaj sırasında genellikle ağrı kesici kremler veya yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği olan özel bitkisel yağlar kullanılmaktadır. Farklı ülkelerde de tedavi amaçlı olarak kullanılan masaj tekniklerini bizler de firma bünyemizde sizlerin hizmetine sunmaktayız. Sulu masaj, egzotik masaj, terapi masajı, bitki masajı, sıcak taş masajı gibi masaj çeşitleri tedavi amaçlı yapılan masajlar arasında yer almaktadır.

Tedavi masajlarında en çok tercih edilen sıcak taş masajı belirli bir ısıya getirilen ve vücuttaki kötü enerjiyi ve elektriği alan taşlar ile gerçekleştirilen bir masajdır. Bu taşlar ile birlikte aynı zamanda özel yağların da kullanılması taşlar ile vücudunuzun ovalanmasında oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Özellikle medikal masaj uygulamaları fıtık rahatsızlıklarında tercih edilmektedir. Bel veya boyun fıtığında kullanılan masajlar farklı seans aralıkları ile düzenli yapılması sonucunda etkili bir şekilde olumlu sonuçlanabilmektedir.

Eğer eklem bölgelerinizde veya omurganızda ağrılı bir rahatsızlığınız var ise tutulmaya veya buna benzer kasılmaların giderilmesinde kas gevşetici yağlar ve kremler ile yapılan masajlar sonucunda etkili bir şekilde ağrılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Tabi ki medikal masajın etkili olabilmesi için rahatsızlığınızın boyutuna bağlı olarak yapılacak masaj seanslarının tamamına düzenli olarak katılmalı ve aksatmamalısınız. Aynı zamanda yetişkinler için yapılan medikal masajın yanı sıra bebek ve çocuklar için doktor izni ve takibi ile birlikte medikal masaj da yapılmaktadır.

Kadıköy masaj salonu olarak özellikle fizik tedavi için yapılan kum masajımız en çok tercih edilen masaj çeşitlerimizden birisidir.

İstanbul masaj salonu olarak felçli hastalar için de özel bitki karışımları ile hazırlanan rahatlatıcı yağlar ile yaptığımız medikal masaj kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir