Craniosacral Terapi  (CST) Masajı ile Tedavi Olun

CST uygulanması nazik hareketlerle gerçekleşen, hassas dokunuşlar barındıran fakat son derece tedavi etme özelliğine sahip bir terapidir.  Kronik ağrı ve sağlık problemlerinden tutun da, günlük olarak yaşadığınız ağrılardan ve çeşitli acılardan kurtulmanızı sağlayacak bir tedavi yöntemidir. CST uygulaması, uygulayacak kişinin bedenimizdeki kranial ritmini kontrol etmesiyle yapılan bir masaj seçeneğidir. Hastanın kuyruk sokumundan, kafasına kadar belirli noktalarına baskılar uygular ve bedeni dengeye sokar.

CST uygulaması adını vücudumuzdaki 3 ritmden biri olan Cranial Ritmden alır. Vücudun tüm ritmini elinde tutan Cranial ritm, kişide oluşan bir kazandan, travmadan dolayı zarar görürse; bunun tedavisi için CST masajı uygulanır.

CST, vücut içinde bulunan sıvıların hareketlenmesine ve düzene girmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bedeni rahatlatarak, kişideki olumsuz ve negatif enerjiyi alır.

CST Nasıl Uygulanır?

Çok hafif ve sessize yakın bir müzik eşliğinde, giyinik olarak yapılan CST uygulaması Caddebostan Masaj Salonu ve Spa Merkezinde yaklaşık olarak 60 dakika sürer. Terapi uygulaması boyunca ritmik ve ufak atışlar söz konusudur. Bu yüzden terapinin atış süresine “Yaşam Nefesi” adı verilir.

Terapi uygulaması boyunca, bu uygulamayı yaptıran kişi kendini çok rahatlamış ve huzurlu hisseder.  Hatta bazı zamanlarda, hastanın duygusal tepkiler verdiği; kahkaha attığı bile görülebilir. Seanslar arttıkça ve kişinin bedeni bu terapiyi kabul ettikçe,iyileşme süresi daha da hızlanacaktır.

CST ne kadar uygulanır?

Her masaj uygulaması olduğu gibi, CST masajında da yaptıracak olan kişinin durumuna ve şikâyetlerine göre seans sayısı değişebilir.

Bu masajın kalıcı sonuçlar ortaya çıkarması için en az 4 seans uygulanması gerekir.

Hangi Durumlarda ve Sağlık Problemlerinde CST Uygulanır?

-Migren ve kronik baş ağrıları

-Boyun ve kısmi bel ağrıları

-Bebeklerde görülen uykusuzluk problemi

-Yorgunluk şikâyeti

-Konuşma problemi yaşayan kişilerde rahatlama tedavisi

-Spordan kaynaklanan ciddi sağlık problemleri

-Opera sanatçılarının boyun ve ağız içlerindeki sağlık problemleri gibi durumlarda CST masajı uygulanır.

CST, vücudun tamamen dinlenmesi ve kendini yenilemesi adına uygulanan bir masaj tekniğidir. Bir doktor kontrolünde veya uzmanlara danışarak bu masajı tercih edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir