Aylık arşivler: Temmuz 2015

Erkeklere Özel Dinlendirici Masaj

Bakımlarına bayanlar kadar erkeklerin de oldukça önem vermesi ve dikkat etmesi masaj sektöründe de erkeklere özel olarak yapılan dinlendirici masaj hizmetimizi ortaya çıkarmıştır. İş stresinden kaçmak istene fakat fırsatı olmayan erkekler için birkaç saatliğine dinlenmeleri ve kendilerini dinlemeleri açısından oldukça sık tercih edilen masaj hizmetimizden sizler de faydalanmak isterseniz sadece bizleri aramanız yeterli olacaktır.

Erkeklerin vücut olarak daha kaslı olması ve daha sert kaslara sahip olmaları yapılan masaj tekniklerinin de bayanlara oranla daha farklı olmasını tetiklemektedir.

Erkelerin vücutlarını rahatlatmak için kullanılan özel masaj yağları ve doğru yapılan masaj uygulamaları ile oldukça kısa sürede vücudunuzun rahatlığını hissedebileceksiniz.

Özellikler sırt kaslarına ve göğüs kaslarına yapılan özel masaj hareketleri sayesinde hem kan akışınız düzene girecek hem de bedeninizin oldukça kısa sürede dinlendiğini fark edebileceksiniz.

Sadece masaj konusunda bayanların narin olmalarını değil aynı zamanda erkelerin de masaj yapılırken oldukça yumuşak dokunuşlar ile masaj yapılmasına dikkat ederek masaj hizmeti vermekteyiz.

Erkeklere özel yapılan masaj tekniklerinde ilk olarak sinirlerin yumuşatılması işlemi yapılmaktadır. Yapılan hafif dokunuşlar ve el hareketleri ilk olarak kaslar gevşetilerek vücut masaja hazır hale getirilmektedir.

Erkelere yapılan masajda özellikle vücut enerjisinin doğru bir şekilde dağılması için kesinlikle sert ve hızlı masaj hareketleri yapılmamaktadır. Aksine oldukça yavaş fakat etkili yerlere yapılan masaj hareketleri sayesinde birkaç saatliğine bile hem beden olarak hem de psikolojik olarak rahatladığınızı hissedebilirsiniz.

Yapılan kolay ve basit masaj teknikleri ile kol kasları, bacak kasları ve sırt kaslarının iyice yumuşaması sağlanmaktadır. Sizlerin de tercih edebileceği özel dinlendirici masaj yağları ile aynı zamanda erkek masajına ek olarak vücut bakımınız da yapılmakta ve vücudunuzun bu dinlendirici ve rahatlatıcı yağlar ile zinde kalması sağlanmaktadır.

Sizler de erkeklere özel dinlendirici masaj arıyorsanız Kadıköy masaj salonu olarak düşünmeden bizleri arayabilirsiniz. İstanbul masaj salonu olarak oldukça sakin ve kişiye özel olarak tamamen rahatlatma amaçlı hazırlanan ortamlarda yapılan özel terapi masajlarımızı bu konuda eğitimini almış profesyonel ekip arkadaşlarımız gerçekleştirmektedir.

En iyi Masaj Burada

Doğru yapılan bir masajın gerçekten vücudunuza oldukça faydalı olacağını söylemek isteriz. Özellikle bazı rahatsızlıkların da masaj yolu ile iyileştirilmesi de bu sözümüzü kanıtlar niteliktedir. Bunun için de tabi ki doğru bir masaj uygulaması yaptırmak da oldukça önemlidir. Yapılacak herhangi bir ters hareket veya yanlış bir uygulama sizleri rahatlatmak yerine aksine istemediğiniz kötü sonuçlar ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Bunun için de iyi ve doğru bir masaj için sizler de referanslarımızı inceleyerek firmamızın hizmetlerini denemeye başlayabilirsiniz.

Bizler masaj firması olarak masajın sadece bir vücut dinlendirme işlemi olmadığını biliyoruz. Bunun için de önemli olan masaj sırasında ve sonrasında ruhunuzun da oldukça rahatlamasıdır. Öncelikli olarak iyi bir masaj hizmeti istiyorsanız güven olgusu da sizler için oldukça önemli olmalıdır. Kendinizi rahat hissetmediğiniz bir ortamda hem vücut olarak hem de psikolojik olarak rahatlamanız mümkün değildir. Bunun için de kendinizi güvenli ellere teslim etmeniz adına bizler özellikle mahremiyet ve güven konusunda oldukça titiz davranmaktayız.

İş yaşantınızın veya ev hayatınızda yaşadığınız streslerden kurtulmak için tatile ayıracak zamanınız ve bütçeniz yok ise kişiye özel olarak sunduğumuz masaj hizmetlerimizden faydalanarak kendinize küçük bir tatil ayarlayabilirsiniz. Böylelikle hem bulunduğunuz yerden uzaklaşamayacak ama aynı zamanda hem vücut olarak hem de beyin olarak birkaç saat içinde kendinizi oldukça rahat hissedeceksiniz.

Aromaterapi ve masaj terapilerimiz ile masaj yaptırırken aynı zamanda vücut bakımınızı da yaptırmış olacak ve hücrelerinizin yenilenmesine bağlı olarak gençleştiğinizi ve vücut olarak oldukça zinde kaldığınızı fark edeceksiniz.

Tüm dünya genelinde yapılan masaj uygulamalarını bizler Kadıköy masaj salonu firması olarak bir araya toplamış bulunuyoruz. Gerekli masaj eğitimlerinin verildiği ve bu konuda uzman ve profesyonel olan ekip arkadaşlarımız ile doğru masajın uygulanması sonucunda ortaya çıkan kaliteli ve iyi masaj hizmetimizden faydalanmış oluyorsunuz.

Özellikle hamile veya belirli bir eklem rahatsızlığı olan kişiler için de yaptığımız özel masajlar ile de İstanbul masaj salonu olarak verdiğimiz bu özel hizmetler ile diğer firmalar arasında farkımızı ön plana çıkarmaktadır.

Bayanlara Özel Masaj Teknikleri

Bakımlarına daha düşkün olan bayanlar için artık özel masaj terapi hizmetimiz de bulunmaktadır. Özellikle uyguladığımız masaj terapilerinde amacımız tamamen bayanların masaj sırasında ve sonrasında kendilerini oldukça rahat ve zinde hissetmeleridir.

Klasik masaj hareketlerimizden, kişiye özel olarak tercih edilerek kullanılan masaj yağlarımız oldukça nezih ve sakin bir ortamda hem masaj yaptırmanın keyfini sürebilir hem de kendinizi ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Profesyonel ekip arkadaşlarımız ile sizlerin de önerileri doğrultusunda oldukça sıcakkanlı bir ortamda tamamen vücudunuzda rahatlama hissini hissedebileceğiniz bir deneyim yaşamak için bizleri aramanız yeterli olacaktır.

Özellikle stresli bir iş yaşamanız var ise kesinlikle bayanlara özel olarak sunduğumuz masaj terapisi hizmetimizi denemenizi öneririz.

Masaj terapisi diyerek adlandırdığımız hizmetimiz kesinlikle tüm masaj tekniklerini ve hareketlerini tamamen doğru uygulama yöntemi olarak açıklanabilir. Kan akışınız düzenlenir, tansiyonunuz dengelenir ve kesinlikle herhangi bir ağrı hissetmeden tamamen hafif dokunuşlar ile ve doğru yapılan hareketler ile masajın keyfini çıkarabilirsiniz.

Masaj terapisi hizmetimizin sizlere sağlayacağı faydalar arasında özellikle dokularınızın ve hücrelerinizin özel yağlarımız ile yeniden canlanmasından bahsedebiliriz. Böylelikle masaj terapisi hizmetimiz sırasında hem masaj ile rahatlayarak hem de vücut bakımınızı da yaptırmış oluyorsunuz. Masaj terapisi hizmetimiz sonrasında sadece birkaç saatliğin bir vücut rahatlaması değil ertesi güne de zinde ve dinlenmiş bir şekilde hazırlanmış olursunuz. Masaj terapisi hizmetimizde amaç sadece sırtınızın, ayaklarınızın veya kollarınızın masaj ile rahatlaması değil aynı zamanda ruhunuzun da tamamen rahatlaması sağlanmaktadır. Vücudunuzda masaj sonrasında herhangi bir ağrı veya sızı olmadan ve kan akışınız da dengelendikten sonra psikolojik olarak da kendinizi oldukça rahat hissedeceğinizi göreceksiniz.

Kadıköy masaj salonu olarak tamamen sizlerin konforu ve rahatlığı düşünülerek hazırlanmış masaj terapisi hizmetimizden sadece bizleri arayarak en kısa sürede faydalanmanız mümkündür.

Masaj terapisi hizmetimiz kişiye özel ferah ve oldukça sade bir şekilde dekore edilen odalarda ve ruhunuzu dinlendirecek müzikler eşliğinde sizlere sunulan bir hizmettir.

İstanbul masaj salonu olarak uzman ekip ve kadromuz ile dilediğiniz zaman bizleri arayarak masaj hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Basit Masaj Teknikleri ile Rahatlayın !

Vücudunuzun dinlenmesi ve aynı zamanda psikolojik olarak da dinlenmeniz için masaj yaptırarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Bizler uyguladığımız profesyonel masaj teknikleri ile sizleri tamamen fiziksel ve psikolojik olarak rahatlatma amacı ile masaj hizmeti vermekteyiz.

Masaj teknikleri içerisinde ilk olarak basit masaj tekniklerini kullanarak sizleri rahatlatmaya yönelik masaj uygulaması yapmaktayız. Masaj yapmak oldukça kolay gibi görünse de insan vücudunu iyi tanımak ve masaj hareketlerini de profesyonel olarak yapmak oldukça önemlidir.

Özellikle sırtınıza yapılan masaj teknikleri bütün yorgunluğunuzu almanız sağlanmaktadır. Yine aynı şekilde vücudunuzun bütün yükünü taşıyan ayaklarınız için de yapılan masaj teknikleri sayesinde tamamen rahatlamanız sağlanmaktadır.

Uzman kadromuz ve masaj konusunda deneyimli ekip arkadaşlarımız ile dilediğiniz masaj çeşidini uygulamaktayız.

Basit masaj uygulamamızda ilk olarak ritmik bir şekilde kan basıncını ve hızını dengelemek için sıvazlama tekniği ile sırt ve bacaklarınızın, ayaklarınızın rahatlaması sağlanmaktadır.

Böylece vücudunuzun kan dolaşımı düzenlenmeye başlar ve sizler de kendinizi rahat hissedersiniz.

Basit masaj tekniklerini uygularken buradaki amacımız masaj sırasında yapılan bütün hareketlerin vücudunuzda herhangi bir ağrıya ve sizlere rahatsızlık vermeden tamamen sinirlerinizi yatıştırmaya ve sizleri rahatlatamaya yönelik olarak yapıldığını da belirtmek isteriz.

Özellikle sırt masajlarında oldukça yumuşak fakat etkili dokunuşların yapılması hem omurganızın rahatlaması hem de sizin rahatlamanız için profesyonel eller tarafından yapılmaktadır.

Yoğurma adını verdiğimiz basit masaj teknikleri içerisinde yer alan hareketimiz ile tamamen kaslarınızın gevşemesine yönelik olarak uygulama yapılmaktadır. Hem bacak hem de sırt bölgesi için uygulanan yoğurma hareketi sayesinde gergin kasların gevşemesi ve ayrıca kan akışının da düzene girmesi sağlanmaktadır.

Dalga masaj tekniği ile de özellikle eklem yerlerindeki kasılmalar ve gerilen sinirler yumuşatılarak rahatlamanız sağlanmaktadır.

Kadıköy masaj salonu olarak seans süreleri değişiklik gösteren ve çok çeşitli masaj uygulamalarımız ile sizlere profesyonel ekip arkadaşlarımız ile beraber oldukça nezih ve sakin bir masaj ortamında hizmet vermekteyiz.

Sizler de kaliteli bir masaj hizmeti arıyorsanız Kadıköy Masaj Salonu olarak bizler ile iletişime geçerek dünya genelinde yapılan masaj hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Tetik Noktası Terapi Masajını Denediniz mi?

Vücudumuzun belli başlı bölgelerinde bazı önemli tetik noktaları bulunmaktadır. Bazen rahatlamamız ve gevşememiz iç bu tetik noktalarına dokunmamız yeterli olabilmektedir.

Stres dolu bir yaşam tarzının tüm yükünden kurtulmak için Masajon masaj ve spa merkezimize uğrayarak vücudunuzda biriken negatif yük ve stresin yorgunluklarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kas dokusu içerisinde gizli bölgelerde bulunan tüm tetik noktalarınıza dokunarak sizleri olabildiğince rahatlatmaya hazırız. Eminim kendinizi hiç bu kadar rahat ve huzurlu hissetmemiş olmalısınız.

Çok özel majörlerimiz tarafından sizleri ruhen rahatlatacak arka fon müziklerinin yer aldığı otantik masaj salonlarımızda birbirinden özel masaj yağlarımız eşliğinde tetik noktası terapi masajını yaptırırken kendinizi adeta bulutların üzerinde uçuyormuş etkisinde bulabilirsiniz.

Vücuduz da derinden ağrılar varsa bunları çözmenin yolu yine Tetik Noktası Terapi Masajını yaptırmaktan geçer.

Vücudun belirli bölgelerinde kas dokusu içinde sıkı bir bazı alanlar içerisinde bulunan tetik noktaları örneğin boyun ağrılarınız için tetik bölgenize yaptıracağınız hassas bir masaj sayesinde izole basınç ve tahliye döngüleri ile var olan boyun ağrısını hafifletebilirsiniz.

Tetik noktası terapi masajı ile ayrıca aktif derin nefes alma tekniklerini uygulayarak ağrıyı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Hem ağrılarınızı hem de ruhunuzu iyileştirmek için Tetik Noktası Terapi masajı ile kendinize yeni bir hava katabilirsiniz.

Bu özel masaj sayesinde ağrı olan bölgeye direk izle basınç gönderimi sağlayarak kaslar içerisinde daraltılmış alanlarda ağrıya meydan veren noktaları yenileyerek daha zinde ve ağrısız rahatlamış şekilde yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tetik noktası terapi masajı sayesinde ayrıca çevrenizden almış olduğunuz darbelere bağlı olarak ortaya çıkan ağrılarınızı sonlandırmak, kronik yaralanmalarınızda doğal yardımcınız olarak tetik noktası masajından çok uygun fiyatlar ile kolayca yararlanabilirsiniz.

İstanbul Masaj Salonu ile birbirinden farklı masaj tekniklerinden yararlanabilir. Tetik Noktası Terapi Masajını sizlerde yaptırarak kendinize gelebilirsiniz.

Sizlerin de rahatlamaya ihtiyacı varsa zaman kaybetmeden Kadıköy Masaj Salonuna uğrayın tüm stres ve yorgunluğunuzu masaj merkezimizde bırakın derim.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Masaj

Masaj, zayıflama konusunda zorluk çeken insanlar için alternatif bir yöntemdir. Zayıflamaya katkı sağlayacak birçok farklı masaj tekniği bulunur. Aletli ve aletsiz masajlar olarak, uygulanacak kişinin isteğine ve gerekliliğine göre tercih edilir.

Masajın zayıflama konusunda etkili olma sebeplerinden biri dolaşımı hızlandırmasıdır.  Uygulanan masaj ve kuvvetli dokunuşlar kan akış hızınızı artırır ve dolaşım sisteminiz hızlanır. Değişen masaj teknikleriyle beraber, uygulanan bölgeler ve selülit problemleri ortadan kalkar.

Zayıflamak için masajı kişi isterse kendisi de yapabilir. Eğer kendisi uygularsa, kalori yakımı da hızlanır. Aynı zamanda bedenine dokunarak, vucüt enerjisini dengeye sokar.

Zayıflama adına masaj uzman masörler tarafından yapılırsa, fiziksel etkilerin dışında; kişiye pozitif enerji, iyileştirici etkiler aktarabilir. Kadıköy Masaj Salonu ve Spa Merkezi olarak bu hizmeti size sunuyoruz.

Masajın doğru noktalara uygulanmasının dışında, yapan kişinin de pozitif enerjide olması gerekir. Masajı uygulayacak kişi sağlıklı ve formda bir kişi olmadığında, zayıflama konusunda masajdan yardım alacak kişi de kendini bu konuda ikna edemez.

Zayıflama masajları aç karnına yapılmalıdır. Birçok farklı teknikte ve yönde uygulanan zayıflama masajı, saat yönünde uygulanır. Ayrıca ayak tabanı gibi birçok merkez noktaya da temas edilir.

Zayıflama masajı yapılırken tercih edilen yağların başında susam yağı gelir. Susam yağı vücudun yağ noktalarına sözünü geçirirken, aynı zamanda zayıflamaya bağlı oluşabilecek çatlaklara da karşı koyar.

Susam yağı dışında hindistan cevizi yağı yada saf zeytinyağı tercih edilebilir. Zeytinyağının cildi nemlendirme etkisi mevcuttur.

Bitkisel yağ destekli zayıflama masajlarının dışında, profesyonel masör ve fizyoterapistlerle uygulanabilecek masajlar da söz konusudur. Çamurla, yosunlarla yapılan zayıflama masajları da mevcuttur.

Yapılan zayıflama masajları,çeşitli bitkisel kürlerle desteklenebilir. Aynı zamanda diyet programlarıyla birlikte etkili sonuçlar alabiliriz.

Zayıflama masajı, toksinlerin vücuttan atılmasına da yardımcı olurken, metabolizmanın da güçlü ve hızlı olmasını sağlar.

Dolaşım sistemi, düzenli aralıklarla yaptırılan masaj sayesinde hızlanır.

Refleksoloji, yapılan bir diğer masaj yöntemidir. Ayak tabanının altındaki enerji noktalarından yardım alınarak uygulanır. Ortalama bir saat süren bu masaj tekniği,zayıflama konusunda etkilidir.

Masajın Bilinmeyen 10 Faydası

Sizi rahatlatır, güne yeniden başlamanızı sağlar, vücudunuzu toparlar ve kendinizi şımartırsınız. Ancak tüm bu faydalarının dışında bilmediğiniz birçok faydası var:

1) Depresyonla Savaşmanız İçin Masaj Yaptırın

Yaptırdığınız masajın türü her ne olursa olsun, bedeninizle birlikte zihninizin de rahatlamasını sağlıyor. Vücudunuzun ürettiği stres hormonunun  ciddi derecede azalmasına yardım ediyor ve gerginliğe bağlık yükselen kan basıncınızın düşmesini sağlıyor. Aynı zamanda çikolata gibi, serotonin hormonunuzda müthiş derecede yükselme sağlıyor. Mutluluk hormonlarınızı harekete geçirirken, depresyondan da kurtulmanıza büyük katkılar sağlıyor.

2)Ağrılarınızla Kısa Sürede Başa Çıkın

Çok hareket etmeden, masa başı diye tabir edilen bir mesleğe sahipseniz, vücudunuzda kas ve eklem ağrılarının olması kaçınılmaz oluyor. Böyle bir durumda masaj salonumuza uğrayabilir ve ağrılarınızdan kurtularak, kas ve eklemlerinize aktiflik kazandırabilirsiniz.

3) Uykunuzu Düzene Sokmak İçin Masaj Yaptırın

Psikolojik açıdan ve zihninizi rahatlamak adına yaptırdığınız masaj, uyku düzeninizi de büyük ölçüde etkiliyor. Rahat bir zihin ve psikolojiyle uyuduğunuzda, sabah daha keyifli ve sağlıklı uyanıyorsunuz.

4)Migren ve Bağ Ağrılarınız İçin Birebir

Ağırlıklı olarak aroma terapi masajı başta olmak üzere, masajın en cezbedici etkisi migren ataklarına ve şiddetli baş ağrılarına karşı savaşmak. İlk seanstan itibaren etkisini göreceksiniz.

5)Farkındalığınızı Masaj Sayesinde Artırın

Rahatlayan zihniniz sayenizde beyninizde daha rahat çalışıyor. Ve böylece beyin gücünüz yükselişe geçiyor. Öğrenciyseniz, daha hızlı soru çözmek için bile masaj yaptırabilirsiniz.

6) Kanser Tedavisinde Masajın Rolü Büyük

Bilinen faydalarının dışında, kanser tedavisinde de büyük rol oynayan masaj; hastaların tedavi süreleri boyunca enerjilerini yüksek tutmasına ve bedenini iyi hissetmesine neden oluyor.

7) Kilolarınızla Savaşırken Masaj Yaptırın

Uygulanan masaj çeşidine göre, hem toksinlerinizi atarak hem de kaslarınızı harekete geçirerek zayıflamanız hızlanıyor.

8) Çalışmayı Unutan Kaslarınızı Harekete Geçirir

Vücudunuzun gerek ihtiyaç, gerekse hastalık gibi nedenlerle harekete geçirmediği birçok kasınız, seçtiğiniz masaj uygulamasıyla harekete geçer. Böylece bedeniniz düzenli olarak çalışmaya başlar.

9) Sıkılaşmak İçin Masaj Yaptırın

Spordan ve etkili egzersizlerden sonra, uygulanan masajlar da vücudunuzun sıkılaşmaya yardımcı oluyor.  Liflerin esnekliğini büyük oranda artırarak, yaşlanmanızı ve cildinizde oluşabilecek yaşlanma belirtilerini erteliyor.

10) İç Organlarımızı da unutmayalım

İç organlarımız meridyenler sayesinde çalışır. Bu meridyenler enerji akışları oluşturur. Ancak bu enerji akışları bedenimizin farklı yerlerinde bitebilir. Herhangi bir organımızda sorun olduğunda, meridyenin bittiği yere uygulanan masajlar, ağrımızı ve şikayetimizi ortadan kaldırır.

Masaj Ortamı Nasıl Olmalıdır ?

Masaj yapacağınız veya yaptıracağınız ortamda A’dan Z’ye her şey önemli ve dikkat çekicidir. Ancak farklı bir odaya ve yüksek bütçelere sahip olmanız gerekmez.

Masaj yapılan odalar, size ortamın enerjisiyle ilgili küçük ipuçları verir. Küçük odalarda yapılan masajlar, daha fazla samimiyet doludur. Şömine önünde uygulanan masaj daha dostça ve asildir.  Masaj yapılacak odalar ve genişlikler, sizin kişiliğine göre şekillendirilir.

Masaj yapılan ortamda öncelikli olan noktalardan biri müziktir. Kişiyi arındıracak, rahatlatacak ve dikkatini çok fazla dağıtmayacak müzikler tercih edilmelidir. Enstrüman destekli parçalar kullanıldığında, daha olumlu sonuçlar alınır. Sözlü müzikleri ya da slow parçaları tercih ettiğinizde, masaja dikkatinizi veremezsiniz.  Bunların dışında çeşitli hayvan seslerinden de yararlanabilirsiniz. Örneğin balina sesleri, müzikle başlayan güçlü bir tedavi yöntemidir. Kuş sesleri, okyanus, dalga ve su sesleri de dinlendirici etkiye sahiptir.

Masaj uygulaması yapılacak ortamda aksesuar olarak mumlar tercih edilebilir.

Kişinin gözleri önünde ve bulunduğu ortamda yanan mum görüntüsü; etkili bir atmosfer yaratırken rahatlamasını sağlayacaktır. Normal ve alışılmış mumların dışında kokulu mumları da tercih edebilirsiniz. Yâda desenli, farklı renk tonlarıyla hazırlanmış olan mumlar, güzel enerjiler verecektir.

Dekorasyon olarak ta şık durması açısından suda yüzen mumları tercih etmeniz mümkün.

Ayrıca masaj salonlarını şehir gürültüsünden uzak bir noktada hizmete açabilirsiniz. Örneğin bir dere kenarı, ağaçlık alan veya otantik doğal ortamlar masaj için tercih edilebilir.

Masaj uygulaması esnasında konumlar da önem taşır.  Masaj yapılan kişi kuzeye veya batıya dönük olursa, masaj olumsuz sonuçlanır ve etkisi görülmez. Bunun için kişinin güneye dönük olması gerekir.

Ortam özelliklerinden sonra masörün de dikkat etmesi gereken ve bulundurması gereken özellikler vardır. Örneğin masaja ihtiyacı olan ve masaj yaptıracak kişi, vücudundaki kusurları masörle paylaşmaktan çekinir.  Çok kilolu olan insanlar bile size rahatlıkla masaj yaptırabilmelidir.

Güzel ve sakin bir ortamda ve içiniz rahat olarak masaj yaptırmak isterseniz, sizi Kadıköy Masaj Salonu ve Spa Merkezi’mize bekliyoruz.

Masaj Nedir?

Masaj, bedeninizdeki birçok organ, nokta, sinir için uyarıcı etkiler taşıyan, vücudumuzun çalışmasında rol alan sistemlerin hızlandırılmasına yardımcı olan, cilt ve deri şikâyetleri için etkili bir çözüm olan, kan dolaşımına büyük ölçüde yarar sağlan bir yöntemdir. Masaj, yapılan kişiye ufak dokunuşlarla, doğru noktalara temas edilerek; psikolojik, ruhsal, fiziksel anlamda olumlu sonuçlar ortaya çıkarır. Huzur, rahatlama ve mutluluk sağlar.

Masaj kişiler için bir lüks değil, ihtiyaç olarak düzenli zaman dilimlerinde uygulanması gereken bir tedavidir.

Türkiye’de birçok sektör ve ortamda masaj uygulaması yapılabilmektedir. Spor kulüpleri, saunalar, oteller, tatil köyleri, kaplıcalar masaj hizmetini vermektedir. Kadıköy’de ise Masajon Masaj ve Spa Merkezi olarak, bedeniniz ve sizin için kusursuz bir masaj hizmeti sunuyoruz.

Masaj Çeşitleri Nelerdir?

-İsveç Masajı: Dinlenme ve gevşeme yöntemlerinin başında gelir.  Batı tekniği uygulanarak yapılır. Masaj yağları tercih edilir. Süresi 60 dakikadır.

-Aroma terapi masajı: Bitkisel yağlarla uygulanan, diğer masajlara göre koku ve ısınma aracılığıyla daha fazla etki yaratan masaj türüdür. Uygulanan bölgeye göre masaj süresi değişkenlik gösterir.

-Thai Masajı: Hint masajı veya Çin masajı olarak ta bilinir. Giyinik olarak yapılan bu masaj için, sert bir zemin tercih edilir. Germe, esnetme gibi yöntemler kullanılan Thai Masajı, uygulama sonrasında kişide rahatlama ve gevşeme sağlar. Ayda 2 kez yapılabilir.

-Spor Masajı: Ağırlıklı olarak sporcuların tercih ettiği masaj türüdür. Fiziksel gelişmelerine yardımcı ve bedenlerini ağır antrenmanlara hazırlayıcı etkiye sahiptir.  Örneğin bir futbolcu üç dönemde spor masajı uygulamasına başvurabilir.

-Çıkacağı bir maç öncesi hazırlık aşamasında,

-Maç döneminde,

-Maçları bittiğinde ise dinlenme döneminde spor masajını tercih edebilir.

-Tıbbi Masaj: Genellikle sağlık problemleri için uygulanan, tedavi amacı güden masaj türüdür.  Tıbbi masaj uygulaması, ciddi eğitim gerektirir. Aynı zamanda doktor tavsiyesiyle ya da doktor kontrolüyle uygulanmalıdır.  Ülkemizde masaj daha çok özel sektör gibi düşünülse de, Avrupa ülkelerinde tıbbi masaj reçetelere yazılır ve mutlaka uygulanması gerekir.

-Dinlendirici Masaj:  Genelde haftada bir uygulanabilen masaj türüdür. Bedeninizde ve ruhunuzda oluşan yorgunluğu alır. Ayrıca vücudunuzdaki  toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Özellikle sauna sonrası uygulanması, daha etkilidir.

Masaj Çeşitlerinin yanı sıra, bu masaj uygulamalarının da teknikleri mevcuttur:

-Sıvazlama

-Yoğurma

– Noktasal Baskı

-Vuruş

-Titreşim gibi adımlarla masaj uygulaması gerçekleşir.

Masajla Güzelleşin

Bedeninizin birçok noktasına uygulanan masaj tekniklerinin yanı sıra, cildiniz ve özellikle yüzünüz için de masaj yaptırabilirsiniz. Masajın kuvvetli gücü, cildinizi güzelleştirmede de yardımınıza koşacaktır. Yüz ağırlıklı yapılan bu masaja Facial Masaj adı verilir. Yüz masajı, cilde parlaklık kazandırır, derinizdeki yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır ve gençleşmenize yardım eder.

Kadıköy Masaj Salonu ve Spa Merkezi olarak, cildinizi güzelleştirmek için Yüz Masajı uyguluyoruz.

Örneğin sabah kalktığınızda yüzünüzü yorgun görebilirsiniz.  Yâda bitkin bir ifadeyle karşılaşabilirsiniz. Bu sizin yüzün bölgenizdeki kan dolaşımının yavaşlaması sonucu olur. Gece uyurken, hareketsiz kalan yüzünüzde kan dolaşımınız yavaşlar.  Bundan dolayı, haftada en azından 2 kez profesyonel olarak yüz masajı yaptırabilir veya birkaç ufak hareketle kendinize de yüz masajı yapabilirsiniz.

Yüz masajı yüzünüze parlaklık kazandırırken, aynı zamanda kırışıklıklar konusunda da etkilidir. Kaşlarınızın ve göz kapaklarınızın sarkması, oluşan torbalanmalar, mimik çizgilerinizin derinleşmesi gibi şikâyetlerinizde yüz masajına başvurabilirsiniz. Aynalardan korkmadan yaşamak, kendinize baktığınızda mutlu olabilmek için yüz masajına ihtiyacınız vardır. En azından her gün birkaç dakikanızı kendinize ayırıp, yüz masajınızı yapabilirsiniz.

Örneğin alnınızda şikâyet ettiğiniz kırıklıklar olabilir. İki elinizin parmaklarını kullanarak bunu çözebilirsiniz. İki elinizin parmaklarını alnınızın ortasından dışa doğru kaydırarak ve biraz baskı uygulayarak bu bölgedeki kan akışını hızlandırabilirsiniz.

Yâda boynunuzda ciddi sarkma problemleriniz olabilir. Başınızı hafifçe yukarı kaldırın. Sonrasında ellerinizi ve iki parmak ucunuzu kullanarak aşağıdan yukarıya ovun. 2 hafta sonra ortaya çıkan değişimler sizi şaşırtacaktır.

Yanaklarınıza parıltı kazandırmak ve dolgun görünmesini sağlamak için de yüz masajına başvurabilirsiniz. Burun bölgenizden kulaklarınıza kadar olan bölgede uygulanacak yüz masajı, sizi mutlu edecektir.

Kırıklıklar dışında belirgin ifadelere sahip olmak, mimiklerinizi güçlendirmek adına yüz masajını tercih edebilirsiniz. Bu bölgede yapılacak masaj, ifadenizi güçlendirecek ve size daha net bir görünüm kazandıracaktır.

Kendinizin uyguladığı masajların dışında profesyonel masörlerden alacağınız yardımlar kalıcı sonuçlar verir. Haftada toplam 1-2 saatinizi ayırarak güzel bir cilde, gergin bir yüze sahip olabilirsiniz. Aynalar en yakın arkadaşınız olabilir. Mutlu olmak, kendinize iyi bakmak sizin elinizde.