Aylık arşivler: Mayıs 2015

Volkanik Taş Masajı

Sıcak taş masajı olarak da adlandırılan volkanik taş masajı masaj salonlarının ve spa merkezlerinin vazgeçilmez masaj teknikleri arasında yerini almaktadır. Özel volkanik olan lav taşlarının sıcak suda bekletilerek ısıtılması masaj uygulamasının ilk aşamasını oluşturmaktadır. Müşterilerin tercihlerine göre yapılabilen bu masaj tekniği vücudun belirli noktalarına konularak taşların verdiği ısı ile vücut üzerinde termoterapi etkisi başlamaktadır.

Volkanik taşların sıcaklığı koruma özelliğiyle vücudun belli noktalara temas ettirilmesi uyarılmayı sağlayarak kan dolaşımını daha masaj başlamadan taşların etkisiyle hızlandırmaktadır. Isının belirli kilit noktalarda vücudun her noktasına temas etmesi özel teknikle yapılan masajla devam etmektedir.

 

Vücudun taşların da etkisiyle ısınarak kan dolaşımını hızlandırması kan hücrelerinin kendini yenilemesine olanak sağlamaktadır. volkanik taşların ısısını alan vücuda daha sonra masör tarafından çeşitli aromaterapi etkili bitkisel ve doğal öz yağlardan oluşan karışımla masaj devam etmektedir. Yumuşak hareketlerle vücudun hemen her bölgesine ovalama yoluyla uygulanan masaj terapisi derin bir rahatlama ile sonlanmaktadır.

Sıcaklığı verdiği gevşemeyle kendinizi rahat ve özel hissedeceğiniz bu özel masaj tekniği doğanın şifası olarak da görebilmektedir. Sıcak suyun ve taşın inanılmaz etkileri sizi günün yorgunluğundan arındırarak tüm vücut sistemlerinizin düzenli ve sistemli çalışmasına elverişli bir ortam hazırlamaktadır. Masajın düzenli şekilde uygulanmasıyla vücudunuzda kronik hale gelen ağrılardan kurtulabilirsiniz. Eklem, kas, bel ve sırt ağrılarından regl dönemi sıkıntılarına, solunum, dolaşım ve sindirim problemlerinden stres ve uyku problemlerine kadar birçok sıkıntınızda destekleyici tedavi olarak uygulanabileceğiniz masaj terapisi negatif enerjiyi üzerinizden atarak yenilenmenize olanak sağlamaktadır.

Fiziksel, ruhsal ve zihinsel açıdan bir nevi doping olarak görebileceğiniz masaj tekniği ihtiyacınız olan tüm enerjiyi vücudunuza depolamaktadır. Vücudunuzda çarka denilen enerji merkezlerinin uyarılarak yenilenmesini sağlayan masaj tekniği yöntemini Bağdat Caddesi Masaj Salonunda ve Kızıltoprak Masaj Salonunda alanında uzman profesyonel kişilerden yardım alarak yaptırabilirsiniz. Ancak düzenli masaj terapisiyle etkisini görebileceğiniz masaj tekniği uzun dönemde size büyük rahatlama sağlayarak kendinizi yenilemenize yardımcı olacaktır. Ruhunuzun ve bedeninizin ihtiyaç duyduğu sakinliği ve dinginliği sıcak taş masajında bularak derin bir rahatlamayla kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Stresinizi Anti Stres Masajı İle Yok Edin!

Yavaş ve ritmik hereketler eşliğinde stresinizi anti stres masajı ile yok edin. Kasları olağanca gevşeten ve derin bir rahatlık hissettiren anti stres masajı özellikle stres ve sıkıntı yaşayan insanlar üzerinde büyük etkiye sahiptir. Stres ve sıkıntı halinde damarların genişlemesi ve sertleşmesi kronikleşen vücut ağrılarına neden olabilmektedir. Uygulana bu masaj tekniği başınızdan ayakuçlarınıza kadar uygulanarak özellikle vücudunuzun ağrıyan bölgelerinde bası hareketleriyle yumuşak dokunuşlar eşliğinde gevşemenizi sağlamaktadır. Vücudunuzdaki kas ve dokuların masajın etkisiyle yumuşayarak kan dolaşımının hızlanması tüm stresinizi ortadan kaldırmaktadır.

Yüzünüzden tutunda başınız, boynunu, sırtınız ve ayak tabanınıza kadar vücudunuzun her bölgesini kapsayacak şekilde uygulanan masaj terapisi tekniği gerilim yaşanan bölgeyi gevşeterek ağrıların dinmesinde etkili olmaktadır. Zihin yorgunluğunuzu da atabileceğiniz anti stres masaj yöntemi ruhunuzla bedeninin dengede kalarak negatif enerjinin içinizden atılmasına yardımcı olmaktadır.

Kas ve eklem yerlerindeki ağrılardan kurtulabileceğiniz gibi uykusuzluk sorunlarınıza da çözüm bulabileceğiniz bu teknikte rahatlama sonrası derin ve kesintisiz bir uyku çekebilirsiniz. Stres kaynaklı vücudunuzda yaşadığınız ağrılara ve uykusuzluğa bir son vererek daha kaliteli bir yaşam süreceğiniz bu masaj tekniği sizi günlük yaşamın stresinden bir anda ve kolaylıkla sıyırabilmektedir. Stres üzerinde sakinleştirici etkiye sahip özel ve doğal masaj yağlarının eşit miktarda karışımı ile tüm vücudunuza uygulanan bu teknikte fiziksel ağrılarınızı giderebilir, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, kan akış hızını dengede tutabilir ve vücudunuz ile ruhunuz arasında inanılmaz bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Stres azaltan eşsiz yağ kokuları eşliğinde profesyonel ellere kendiniz teslim ederek tüm stresinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Altıyol Masaj Salonu ve Caddebostan Masaj Salonu stresinizi tamamı ile ortadan kaldırabilecek anti stres masajı tekniği ile müşterilerine sınırsız rahatlamanın ve gevşemenin garantisini sunmaktadır. İlk masaj sonrası yüzünüzde beliren memnuniyetle anti stres masajı vazgeçilmezleriniz arasında yerini alacak. Günün yorgun ve stresli dakikalarını kolaylıkla unutabileceğiniz nezih bir mekanda stresinizi masaj sonrası çıkarken içeride bırakarak derin bir rahatlama hissedeceksiniz. Kaliteli bir yaşam biçimini benimseyerek kendiniz özel hissedeceğiniz anti stres masajı ile

Bali Senkronize Masaj Yöntemini Mutlaka Deneyin

 

Endonezya’nın Bali kenti kökenli bali senkronize masaj yöntemini mutlaka deneyin. Tüm vücudunuza uygulatacağınız bu masaj yöntemiyle tüm yorgunluk ve sıkıntılarınızdan arınacak, kendinizi bir kuş kadar hafif ve özel hissedeceksiniz. Aromatik ve bitkisel yağların karışımıyla avuç içi, dirsek ve parmakların eşsiz dansını yumuşak vuruş teknikleriyle vücudunuzun her noktasında hissedeceksiniz. Masajın yüzeydeki kasa dokusunu yumuşatarak derinlere etki etmesi tüm yorgunluğunuzu alıp götürecek. Bitkisel ve doğal yağların eşit miktarlarda karışımı ve teninize masaj yoluyla nüfus etmesi gerginliğinizi alarak enerji seviyenizin yükselmesine ve damarlarınızın yumuşamasına katkı sağlamaktadır.

Ayrıca çeşitli bitkilerin özel karışımından elde edilen kokularla adeta kendinizden geçerek masajın keyfini doyasıya çıkaracaksınız. Doğal bitkilerden vücudunuz için özel olarak oluşturulan peeling uygulaması ve cildinize özel ve özel bitki ve yağların karışımıyla oluşturulan maske ipeksi bir dokunuş hissi veren bir cilde kavuşmanızı sağlayarak cildin ölü deriden arındırılmasına da önemli ölçüde etki ediyor.

 

Rahatlığın ve dinginliğin sınırsız olduğu masaj sonrasında dilerseniz kaplıca suları ile dilerseniz süt ile banyo keyfi yaşayarak vücudunuzu maskeden arındırabilirsiniz. Özellikle el ve ayak bölgesine yoğunlukla uygulanan bali senkronize masaj tekniği vücudun tüm bölgesine güçlü fakat bir o kadar da yumuşak hareketlerle uygulanabilmektedir. Bu masaj tekniği sırasında uygulanan çeşitli yöntemler kişinin isteğine ve vücudunda halsiz hissettiği bölgeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca banyo sonrası kısa bir dinlenme arasında doğal bitkilerden oluşan çeşitli bitkisel çaylar da vücudunuzdan toksinlerin atılmasına birebir etki etmektedir. Vücudun kendini iyileştirme sürecine destek sağlayan bali senkronize masaj terapisi vücut sistemlerinizi dengeleyerek düzenli çalışmasına da destek sağlamaktadır.

Kendinizi deneyimli ve profesyonel ellere bırakabileceğiniz Alltıyol Masaj Salonu ve Hasanpaşa Masaj Salonunda bali senkronize masaj tekniğiyle tüm negatif enerjiden vücudunuzu arındırarak, hangi cilt tipine sahip olursanız olun cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri fazlasıyla masaj tekniğinde karşılayabilirsiniz. Kendinizi özel hissedeceğiniz bir mekanda ruhsal ve bedensel tüm yorgunluğunuzu bali senkronize masaj tekniğiyle uzman ellerde giderebilirsiniz. Mistik ve egzotik kokular eşliğinde rahatlığı keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

Spor Masajı İle Zayıflayın

Genellikle sporculara yönelik bir masaj çeşidi olan spor masajı öncelikli amaç spor öncesi ve sırasında yaralanmalara veya kasların gerilmesine bağlı olarak yaşanan lif kopmalarına karşı vücudun esnekliğinin ve dayanıklılığının korunması için yapılmaktadır. Vücudu formda tutmayı sağlayan bu teknik spor öncesi masaj, spor sonrası masaj ve bakım masajı olarak kişiye uygulanmaktadır. Pek çok farklı tekniği bulunan spor masajı vücudun uyarılmasını sağlayarak daha dinamik bir yapıda kuvvetlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca normal şartlar altında sporcu olmayan kişilerin de spor sonrası vücudun ihtiyacı olan masajı uygulaması söz konusu olabilmektedir.

Sağlıklı yaşamı hayatının bir parçası haline getiren kadın olsun erkek olsun hemen herkes spor sırasında oluşabilecek sakatlara önlem olarak da bu masaj tekniğini spor öncesi veya sonrası uygulayabilmektedir. Evde kendi başınıza birinin yardımıyla da yapılabilecek olan masaj tekniğinin doğru ve güvenilir kişilerce yapılması veya yaptırılması vücudunuz için en sağlıklı yöntem olacaktır.

Kilo probleminden muzdarip kişilerin sağlıklı ve kaliteli aktif bir yaşam adına spor masajı ile zayıflama yöntemini de tercih etmesi rahatlıkla kilo problemini ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadır. Sizler de profesyonel kişiler önderliğinde spor masajı ile zayıflayın. Spor sırasında sinir ve kaslarınızdaki acının azalmasını sağlayan spor masajı tekniği kasların aşırı gerilimini önleyerek olması muhtemel yaralanmalarda iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Spor sırasında kas yapısındaki istikrarın korunmasını sağlayan yöntem vücudunuzda fiziksel stresin azalmasında birebir etkili olmaktadır. Zihinsel düşünce olarak da sizi spor yapmaya odaklayan masaj tekniği ile spor yapmanın bir eziyet değil keyifli olduğunu fark edeceksiniz. Spor masajı yaptırarak zayıflamanıza da destek sağlayan Hasanpaşa Masaj Salonu ve Kızıltoprak Masaj Salonu sporun keyfini profesyonel kişilerce çıkarabileceğiniz en doğru adresler olarak müşterilerini beklemektedir. Ruhen ve bedenen kendinizi spora spor masajı ile hazırlamanız için oluşturulan nezih bir ortamda spor masajının keyfini doyasıya çıkaracaksınız. Vücudunuzun dolaşım sisteminde işi daha kolay hale getiren bu masaj tekniği vücudunuza genel bir rahatlama sağlayarak uyuşukluğunuzu gidermekte ve spora motive olmanızı sağlamaktadır. uyarıcı hareketlerin çoğunlukta olduğu masaj tekniği yapılan spora göre çeşitlilik arz edebilmektedir.

Thai Masaj

Tayland masajı olarak da bilinen bu masaj tekniği Tayland’ın çok eskiye dayalı geleneksel şifa yöntemleri arasında yerini almaktadır. Çin tıp anlayışında ve Hint yogasında temel yapı taşı olarak bilinen Thai masajı Uzakdoğu felsefesinin bilgileri ışığında kişilere uygulanmaktadır.

İnsan sağlığı üzerinde hem zihinsel hem de fiziksel gevşeme ve esneme sağlayan masaj tekniği kişinin bedensel olarak esnemesini ve iyileştirilmesini sağlamaktadır. Özellikle masa başı ve hareketsiz çalışma ortamlarında çalışanlar için birebir olabilecek bu masaj tekniği ile vücudunuzun esnediğini ve dinamik bir yapıya kavuştuğunu hissedeceksiniz. Teknik açıdan vücudunuzun enerji kanallarının açılmasını sağlayan bu masaj tekniği eklemlerinize hareketlilik kazandırmaktadır. Çok aktif olmasa da yoga hareketleri de masaj esnasında kişinin uygulaması sağlanabilmektedir. Baskı ve germe hareketlerinin uygulandığı thai masaj tekniğinde çıplak olmanızı gerektirecek herhangi bir uygulama yapılmamakla birlikte profesyonel anlamda bir masaj salonuna gittiğinizde bu tekniğe uygun kıyafetleri de giyerek esnekliğinizi daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

 

 

 

Geniş ve yarı giyinik kıyafet içerisinde deneyimli masörlerin çeşitli esneme, germe, çekme ve baskı hareketleri uygulanma esnasında hafif canınızı acıtsa da bu durum ciddi derecede hareketsizliğinizden kaynaklanmaktadır. Masaj sonrası rahatlama ve esneme hissedeceğiniz bir yöntem olan bu terapide vücudunuzun enerji hatlarına da yumuşak baskı yöntemleri uygulanmaktadır. Bu masajda eller ve ayaklar vücudun enerji akımını hızlandıran yer arasında görülür ve uzman masörler tarafından belirli noktalara baskı uygulanır. Yarı sert zemin üzerinde yapılan bu masaj tekniğinde masörler bazı esneme hareketlerini müşterilerine göstererek yapmaklarını istemektedir. Caddebostan Masaj Salonu ve Altıyol Masaj Salonunda bu masaj tekniğiyle vücudunuzun esnekliğini arttırabilir ve esneyen vücudunuzla birlikte tüm negatif enerjiyi üzerinizden atabilirsiniz. Strese dayalı problemlerinizi ortadan kaldırabilecek olan bu masaj terapisi vücudunuzun enerji sistemi içerisinde enerji akışını da dengede tutmaktadır. Profesyonel masörlerden göreceğiniz tekniklerle doğru hareketleri uygulamanız iç organlarınızı da uyararak düzenli çalışmasına olanak sağlamaktadır. yukarıda da belirttiğimiz masaj salonlarında özellikle masa başı çalışanların uygulaması gereken masaj tekniği ile hayatınızda daha hareketli ve dinamik günler sizleri bekliyor olacak

Derin Doku Masajı Yöntemi

Günümüzde gerginlik hali her insanda görülmektedir. Ruhsal olarak gerginlik yaşanıyor olsa da bedeninizde bu halde etkilenebilmektedir. Gerginliğin bedeninizde bulunan derin dokulara yerleşerek kaslarınızın ağrıması bir de stres halinde çekilmez bir durum olmaktadır. En derinlerde bulunan kaslarınıza yönelik uygulanan derin doku masajı yöntemi burada kan dolaşımınızı hızlandırarak kaslarınızın toksinlerden arınmasını sağlamaktadır. zamanla toksinlerle tıkanan kaslarınızın açılarak derinden vücut kaslarınızın beslenmesini de sağlayan bu masaj terapisi yöntemi sert masajdan hoşlanan kişiler için uygulanacak en doğru masaj tekniği arasında yerini alır. Şiddetin arttığı yavaş hareketlerle uygulanan masaj terapisi bitene kadar tempo düşürülmeden kişiye uygulanmaktadır.

Özellikle stres kaynaklı eklem ağrılarında ve spor sonrası yaşanan vücut ağrılarında önerilen bu terapi yönteminde sert baskı uygulanarak kaslar özerinde durulur. Bu sert baskı ise vücudun kaslarınız üzerinde denge kurabilmesini sağlamaktadır. tüm beden için de uygulanabilecek bu yöntem öncelikle ağrıyan kas ve eklem bölgelerinde uygulanmaktadır. Problemin olduğu bölgenin onarılarak gevşemesinin sağlanmasının ardından yavaş ve yumuşak hareketlerle vücudun diğer bölgelerine uygulanan kompresyon yöntemi ile devam etmektedir.

Vücudunuzdaki pozitif enerji akımının derinlere işlenerek negatif enerjinin ortadan kaldırılmasıyla derinden bir rahatlama imkanı sağlayan masaj tekniği çeşitli doğal ve bitkisel yağların karışımından eşit miktarda kullanılarak yöntem uygulanmaktadır. Uygulanan yöntemde ağır fakat yavaş hareketlerle özellikle eklem yerleri üzerine yapılan masajın bitkisel yağların da etkisiyle vücuda nüfus ederek ısı oluşturması büyük gevşeme sağlamaktadır. Derin doku masajı ile kendinizi özel hissedecek ve ruhunuzu yenileceksiniz. Hasanpaşa Masaj Salonu ve Kızıltoprak Masaj Salonunda dokularınıza özel masajı derinden yaptırarak vücudunuzdan tüm negatif enerjiyi atabilirsiniz. Doğru masaj teknikleriyle ferah bir ortamda kendinizi yenileteceğiniz masajda profesyonel ellere kendinizi teslim edebilirsiniz. Profesyonel ellerden alacağınız masaj ile vücudunuzu derinlerde kalan tüm yorgunluk ve kırgınlıktan kurtarabilir, derin bir rahatlama sağlayabilirsiniz. Bitkisel yağların özündeki kokuyla da hoş dakikalar geçireceksiniz. Bitkisel yağların karışımıyla masajın sıcacık eşsiz keyfini çıkarabilir ve yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Doğru ve güvenilir bir ortamda kendinizi masajın uzman ellerine gönül rahatlığıyla bırakabileceksiniz.